Reklama audio czy format audio połączony z reklamą display?

Reklamodawcy poszukują dzisiaj jak najciekawszych rozwiązań, które pozwolą im dotrzeć z przekazem do odpowiednio wybranej grupy odbiorców. Jak działa format reklamy audio połączony z reklamą display?

Reklamodawcy poszukują dzisiaj jak najciekawszych rozwiązań, które pozwolą im dotrzeć z przekazem do odpowiednio wybranej grupy odbiorców. Jednym z takich rozwiązań jest połączenie przekazu reklamowego w formie spotów digital audio oraz retargetowanej klikalnej planszy digital display.

Grupę docelową stanowią wówczas słuchacze, którzy wcześniej mieli kontakt z reklamą audio i to do nich kieruje się spersonalizowaną kampanię display. Kampania taka dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich to emisja spotów audio w wybranych stacjach radiowych czy platformach muzycznych. Podczas tego etapu tworzy się listy remarketingowe. Na kolejnym etapie użytkownikom z listy emitowane są bannery z podobnym komunikatem, który pojawił się już w spocie audio. Celem takich działań jest przypomnienie oraz utrwalenie informacji przekazanej już wcześniej w formie spotu audio.

Połączenie reklamy audio w internecie z nowymi możliwościami docierania do grup docelowych i targetowania powoduje, że jest to stosunkowo nowe podejście do znanych już strategii, stosowanych przez reklamodawców.

Leave a Comment