Raport Brandwatch: sztuczna inteligencja trendem nr 1 w 2024 r.

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja, uhonorowana słowem roku przez słownik Collinsa, to nie tylko szum medialny – to trend sejsmiczny. W ankiecie przeprowadzonej przez Brandwatch 92% respondentów wskazało integrację sztucznej inteligencji w marketingu jako trend #1 na 2024 rok.

Jest już dostępny raport “Brandwatch: Trendy w marketingu cyfrowym 2024”. Opiera się on na spostrzeżeniach zebranych z ankiety przeprowadzonej wśród 517 specjalistów ds. marketingu we wrześniu 2023 r. oraz badań konsumenckich z platformy badań konsumenckich Brandwatch. Co szturmem podbija świat marketingu? Sztuczna inteligencja, uhonorowana słowem roku przez słownik Collinsa, to nie tylko szum medialny – to trend sejsmiczny. W ankiecie przeprowadzonej przez Brandwatch 92% respondentów wskazało integrację sztucznej inteligencji w marketingu jako trend #1 na 2024 rok. Sztuczna inteligencja - BrandWatch Połączenie automatyzacji sztucznej inteligencji z ludzką wiedzą pomoże markom tworzyć najlepsze w swojej klasie strategie. W dyskusjach na temat sztucznej inteligencji i marketingu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy (od 1 kwietnia do 1 października 2023 r.) badane audytorium mówiło również o:
  • SEO – wzrost o 95% w porównaniu z poprzednimi sześcioma miesiącami
  • Tworzenie treści i marketing treści – wzrost o 91%
  • Narzędzia i automatyzacja marketingu – wzrost o 86%
  • Strategia – wzrost o 84%
  • ChatGPT – zyskał 18%
Rosnąca dyskusja na powyższe tematy świadczy o wieloaspektowym potencjale sztucznej inteligencji – nie tylko narzędzi, z których powinni korzystać marketerzy. W szczególności dwa obszary sztucznej inteligencji odnotowały ostatnio znaczny wzrost w rozmowach: klonowanie głosu AI i chatboty AI. Cały raport “Brandwatch 2024: Trendy w marketingu cyfrowym dostępny jest w linku poniżej https://www.brandwatch.com/reports/digital-marketing-trends/view/
Kategoria Marketing

Leave a Comment